ENG

logo

facebook

AKTUALITY

PF 2018
20.12.2017

Vážení priaznivci RÚZ,
 
V čase koncoročnej rekapitulácie a novoročných predsavzatí Vám ďakujeme za doterajšiu spoluprácu, prajeme príjemné prežitie sviatočných dní a v novom roku veľa zdravia, šťastia, pracovných i osobných úspechov.

07.12.2017

Na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave sa od júla realizuje výskumný projekt Rozvoj podnikateľskej etiky v slovenskom podnikateľskom prostredí, ktorého hlavným cieľom je vytvorenie komplexného Integrovaného modelu dlhodobého rozvoja podnikateľskej etiky pre podnikateľské subjekty pôsobiace v slovenskom podnikateľskom prostredí, ktorý bude prispôsobený špecifikám podnikov podľa ich veľkosti.

27.11.2017

Bratislava, 27. november 2017 – Slovenskej ekonomike sa darí a zamestnanci si zaslúžia, aby to pocítili prostredníctvom vyššieho rastu miezd. Republiková únia zamestnávateľov berie na vedomie návrhy zo sociálneho balíčku, ktorým sa zvýšia príplatky za prácu v noci, počas víkendov a štátnych sviatkov. Posledné roky sa však darí nielen súkromnému sektoru, ale aj verejným financiám. Ak vláde skutočne záleží na raste čistých príjmov zamestnancov, mala by sa o dobrú situáciu v ekonomike podeliť spolu so zamestnávateľmi. RÚZ preto navrhuje ďalšie štyri opatrenia, ktoré pomôžu zvýšiť čistý mesačný príjem modelovej rodiny až o 263 eur mesačne – v porovnaní so 135 eurami, ktoré vyplývajú z poslanecko-vládneho návrhu.

Turné s názvom Slovensko diskutuje o EÚ zavítalo do Košíc
13.11.2017

Prezident Republikovej únia zamestnávateľov a viceprezident U. S. Steel Košice Miroslav Kiraľvarga medzi účastníkmi diskusie o budúcnosti únie.

13.10.2017

Prvý viceprezident Republikovej únie zamestnávateľov hovoril v HNtelevízii o dopadoch nového sociálneho balíčka.