ENG

logo

facebook

AKTUALITY

07.12.2017

Na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave sa od júla realizuje výskumný projekt Rozvoj podnikateľskej etiky v slovenskom podnikateľskom prostredí, ktorého hlavným cieľom je vytvorenie komplexného Integrovaného modelu dlhodobého rozvoja podnikateľskej etiky pre podnikateľské subjekty pôsobiace v slovenskom podnikateľskom prostredí, ktorý bude prispôsobený špecifikám podnikov podľa ich veľkosti.

27.11.2017

Bratislava, 27. november 2017 – Slovenskej ekonomike sa darí a zamestnanci si zaslúžia, aby to pocítili prostredníctvom vyššieho rastu miezd. Republiková únia zamestnávateľov berie na vedomie návrhy zo sociálneho balíčku, ktorým sa zvýšia príplatky za prácu v noci, počas víkendov a štátnych sviatkov. Posledné roky sa však darí nielen súkromnému sektoru, ale aj verejným financiám. Ak vláde skutočne záleží na raste čistých príjmov zamestnancov, mala by sa o dobrú situáciu v ekonomike podeliť spolu so zamestnávateľmi. RÚZ preto navrhuje ďalšie štyri opatrenia, ktoré pomôžu zvýšiť čistý mesačný príjem modelovej rodiny až o 263 eur mesačne – v porovnaní so 135 eurami, ktoré vyplývajú z poslanecko-vládneho návrhu.

Turné s názvom Slovensko diskutuje o EÚ zavítalo do Košíc
13.11.2017

Prezident Republikovej únia zamestnávateľov a viceprezident U. S. Steel Košice Miroslav Kiraľvarga medzi účastníkmi diskusie o budúcnosti únie.

13.10.2017

Prvý viceprezident Republikovej únie zamestnávateľov hovoril v HNtelevízii o dopadoch nového sociálneho balíčka.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Podnikateľské prostredie ťaží priveľké regulačné bremeno. Tempo zmien v kľúčových zákonoch je alarmujúce
02.10.2017

Podnikanie na Slovensku môže miestami pripomínať byrokratickú odyseu. V medzinárodných porovnaniach možno kvalita nášho podnikateľského prostredia celkovo patrí medzi tie lepšie, no v konkrétnych prípadoch ostávajú úskalia neúmerne vysoké. Náklady vyplývajúce z regulačného a administratívneho zaťaženia tak dlhodobo patria medzi významné bariéry rozvoja podnikania na Slovensku. Najmä pre malé a stredné podniky. Vyplýva to z Analýzy vývoja regulačného zaťaženia v SR vo vybraných významných zákonoch pôsobiacich na podnikateľské prostredie, ktorú zostavila Republiková únia zamestnávateľov v rámci Národného projektu Centrum sociálneho dialógu II.